A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальний заклад "Ліцей №1 смт Стрижавка Вінницького району Вінницької області"

Поговоримо про селфхарм?

Дата: 01.08.2023 23:11
Кількість переглядів: 2

Селфхарм (самопошкодження) - це дії, які людина вчиняє умисно задля завдання собі фізичної шкоди через психологічні причини.

 Ознаками такої поведінки можуть бути постійні порізи, подряпини на тілі, синці, опіки чи вирване волосся. Найчастіше порізи можуть бути на руках, ногах, спині та навіть на язиці. Тож, якщо ваша дитина почала раптово носити дуже довгий та мішкуватий одяг, а окрім того перебуває в складному емоційному стані, стані апатії чи, навпаки, дуже збуджена/агресивна, слід бути особливо уважними до неї.

Місця нанесення собі самопошкоджень часто є ванна кімната або ж власна спальня. Іноді це також може бути вбиральна громадських місць, наприклад, школи. Якщо ви побачили лезо або краплі крові в таких місцях, необхідно терміново поговорити з дитиною про її психологічний стан.

Селфхарм не є психічним захворюванням, але в більшості випадків такі дії не є під контролем в людини. Самопошкодження є маркером душевного болю чи певної психологічної проблеми. Часто люди, які вдаються до самопошкоджень, мають супутні психічні розлади такі як депресія, межовий розлад особистості, біполярний розлад тощо. Однак, це не завжди так симптом психічного розладу. Дуже часто це є неможливістю справитись з емоціями, це душевний біль та неможливість впоратись з ним. А отже, важливо дитині допомогти!

Селфхарм є проблемою як для фізичного, так і для психічного здоров'я дитини. Дорікання та звинувачення є недоречними й неприпустимими в цій ситуації.

Такі дії не будуть ефективні. Краще будьте поряд, виражайте своє занепокоєння та турботу про дитину, пропонуйте їй допомогу спеціалістів (психолога та психіатра/невролога)! Підтримуйте її, проявляйте свою любов та ніжність, запевняйте, що ви будете працювати із цим разом!

Якщо вам потрібна консультації щодо питання селфхарму в дитини, звертайтеся на нашу Національну гарячу лінію для дітей та молоді:

📲 116 111

📞 0 800 500 225

💌 Instagram: @childhotline_ua

Telegram: @CHL116111


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора