A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальний заклад "Ліцей №1 смт Стрижавка Вінницького району Вінницької області"

Дайджест подій

Тиждень психології "ПІЗНАЙ СЕБЕ"

 З 21.04. по 25.04.2024 року у КЗ «Ліцей №1 смт Стрижавка»   пройшов Тиждень психології.

В рамках  Тижня психології було проведено різноманітні цікаві заходи, творчі  акції  та завдання. Всі учасники  щодня знайомилися з цікавою інформацією психологічного змісту, що відповідала зазначеній темі дня.

Це  допомогло їм  ближче познайомитись з незвичайною наукою психологією, пізнати себе, цікаво та з користю провести час.

 

 

УРОК БЕЗПЕКИ

Учні 6-А створювали колективні лепбуки "Безпека в Інтернеті" та відпрацьовували вміння роботи у команді. Крім того, кожен з них на уроці з психологом зумів  дослідити позитивні і негативні сторони Інтернету; засвоїти правила безпечної роботи в Інтернеті; розвивати логіку, кмітливість та креативність.

17 лютого – День спонтанного прояву доброти

Святкування Дня спонтанного прояву доброти в Україні поки проводиться практично непомітно, оскільки про нього мало хто знає. Суть свята полягає в безкорисливому і безмежному прояві доброти стосовно всіх оточуючих. Справжня доброта не повинна чекати похвали або подяки. Головна нагорода за доброту людини – радість інших людей.

День спонтанного прояву доброти – це підстава згадати про істинні цінності нашого життя і про те, що доброта здатна зцілити від душевних мук і недуг кожного, хто її проявляє. Тому проявляти добрі наміри у всіх своїх діях повинна кожна людина.

 

 

День безпечного Інтернету

06 лютого 2024 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”. Це вже 21 День безпечного Інтернету.

З метою  поширення знань про безпечне та відповідальне використання цифрових технологій для учнів ліцею практичним психологом  було проведено ряд заходів:

1). Інтерактивне заняття "Безпека в Інтернеті" (учні 5-Б)

2). Урок просвіти "Подбай про безпеку в мережі" (учні 3-В)

3). Практичне заняття "Моя безпека у віртуальному світі" (учні 2-А)

 

 

 

ТРЕНІНГ "СИЛА КОМАНДНОГО ДУХУ"

«Один у полі не воїн» – усім відома приказка. Справді будь-яка найуспішніша компанія в світі – це насамперед команда. Команда, яка має спільну мету, загальні цінності. Сила й успіх будь-якої компанії – це передусім наявність сильної команди професіоналів. Команда – потужний ресурс.

Практичний психолог ліцею Ніна Олександрівна Кучерук для членів педагогічного колективу провела тренінг «Сила командного духу». Під час тренінгу вона відзначила те, що тимбілдинг – це процес, що охоплює соціально-психологічні тренінги, мета яких полягає у встановленні та зміцненні довіри, підтримки,  зв’язків усередині колективу, групи.

 

 

Підсумки акції «16 днів проти насильства» – 2023

Прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. У світі постійно відбуваються війни, напади на людей, дискримінація та приниження. На жаль, і сьогодні це поширена проблема в українському суспільстві.

Щороку наш ліцей освіти приєднується до Всесвітньої акції «16 днів проти насильства». Дати проведення акції (із 25 листопада по 10 грудня) є символічними. Вони створюють своєрідний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства, боротьби зі СНІДом, рабством та дій щодо захисту прав людини.

Учасники освітнього процесу були задіяні у різних заходах, організованих практичним психологом – Кучерук Ніною Олександрівною та спрямованих на розуміння того, що насилля є порушенням прав людини.

З метою створення безпечного освітнього середовища у закладі, запобігання вчинення дітьми злочинів, правопорушень, проявів булінгу в освітньому просторі, формування позитивних соціальних установок, було проведено різноманітні інформаційно-просвітницькі та профілактичні заходи.

Проведені заходи, стали приводом для аналізу власних дій, вчинків, переосмислення цінностей.

День ментального здоров’я

Щорічно 10 жовтня у всьому світі відзначається День ментального здоров’я. Цей день присвячений стійкості українського народу, довірі між людьми, а також піклуванню про кожного. 

Українська формула стійкості може та має бути актуальною у глобальному контексті. Бо не лише для нас, а й для всього світу ментальне здоров’я є викликом.

Мета  – привернути увагу кожної людини на важливість ментального здоров’я. Воно в першу чергу залежить від кожного з нас та наших рідних. Ми повинні навчитися зберігати стійкість та душевну рівновагу в найскладніших ситуаціях, а при необхідності – звертатися за допомогою до відповідних фахівців.

 

Всесвітній день захисту тварин

     4 жовтня щорічно відзначають Всесвітній день захисту тварин. Цей день об’єднує людей у турботі та піклуванні про тваринний світ. У цей день проводяться інформаційні заходи та акції, які привертають увагу до проблеми вимирання тварин від дій людини.

    Для учнів 1-Б класу практичний психолог ліцею – Кучерук Ніна Олександрівна провела урок доброти, метою якого було:  ознайомити дітей з історією Дня захисту тварин; розвивати почуття відповідальності за братів наших менших; виховувати гуманне ставлення, повагу та захист прав тварин на вільне життя; прагнення допомагати безпритульним тваринам, не залишатися осторонь, якщо помітили жорстоке ставлення до тварини з боку людини,  захистити тварину та повідомити про це в поліцію.

 

 

 

 

 

 

 

 

ІV міжнародний антибулінговий урок "Не цькуй"

  29.09.2023  КЗ «Ліцей №1 смт Стрижавка» долучився до ІV міжнародного антибулінгового уроку "Не цькуй". Урок провела практичний психолог закладу – Кучерук Н.О. для учнів 7-9 класів.

    Під час інтерактивного заняття з елементами тренінгу учні розглянули поняття «булінг» та «конфлікт». Використали інтерактивні вправи для вивчення видів і сторін булінгу та відеоматеріали з порадами «Як себе захистити від булінгу». Крім того, психолог наголосила про важливість розрізнення видів буліінгу для його запобігання і реагування та запропонувала  учасникам  роботу в мінігрупах, застосувавши  техніку «Чому булінг є проблемою?».

    На завершення уроку з метою створення безпечного емоційного простору без цькування  застовована вправа «Емоційне коло». Особливу увагу було відведено кіберцькуванню.

        Формуймо толерантне українське суспільство разом!

 

 

ДЕНЬ МИРУ

    Традиційно 21 вересня в Україні та й в у сьому світі відзначають Міжнародний день миру. Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба на сході країни.

   Про нашу спільну мету- жити у мирнім світі,  з учнями  8-Б та 6-А класу провела відповідні тематичні заняття Кучерук Н.О., практичний психолог ліцею.

 

ТИЖДЕНЬ ПСИХОЛОГІЇ

        З  24.04. по 28.04.2023 року у КЗ «Ліцей №1 смт Стрижавка»   пройшов Тиждень психології.

       В рамках  Тижня психології було проведено різноманітні цікаві заходи, творчі  акції  та завдання. Учні ліцею та педагоги були активними учасниками даних  заходів.  Вони  щодня знайомилися з цікавою інформацією психологічного змісту, що відповідала зазначеній темі дня.

        Це  допомогло їм  ближче познайомитись з незвичайною наукою психологією, пізнати себе, цікаво та з користю провести час.

   Необхідність проведення тижня психології очевидна. Предметний тиждень надає можливість познайомити школярів з наукою, що допомагає їм вивчити й зрозуміти внутрішній світ, що виникає в процесі взаємодії людини з навколишнім зовнішнім світом, у процесі активного відбиття цього світу.

        Проведення тижня психології має велике значення для підвищення психологічної культури, розуміння самого себе як особистості, усвідомлення свого місця серед людей, формування навичок рефлексії, навичок конструктивної взаємодії з навколишніми, розвиває критичне мислення та комунікативні здібності, упевненість у своїх діях, виховує культуру поведінки.

 

 

 

Всесвітній день здоров'я

    Здоровий спосіб життя - це концепція життєдіяльності людини, спрямована на поліпшення і збереження здоров'я за допомогою відповідного харчування, фізичної підготовки, морального настрою, і, безумовно, відмови від шкідливих звичок. В наш час здоровий спосіб життя – це популярний тренд сучасного світу.

    Найчастіше людина починає замислюватися про свій спосіб життя і здоров’я, коли з’являється хвороба чи тимчасові нездужання. Тому турбота про своє здоров’я не має бути проблемою, а повинна стати обов’язковою справою, стилем життя.  

   Іноді людині просто не вистачає імпульсу для того, щоб поміняти свій стиль життя і звички: багато хто навіть не уявляє, в який спосіб підійти до цього.

     У Всесвітній день здоров'я (07.04) практичний психолог ліцею разом з учнями  на інтерактивному заняття  обговорили таку важливу тему, як "Здоров’я –найдорогоцінніший здобуток природи" і дійшли висновку, що здоров'я потрібно  шанувати, не  витрачати, а  примножувати.

 

 

Права дитини  в Україні

    20 листопада - Міжнародний день прав дитини. Кожна дитина має право на освіту, право на здоров’я і належну медичну допомогу, право на ім’я та громадянство. Кожна дитина має право зростати у турботливому родинному середовищі та бути захищеною від жорстокого поводження та насильства.

    Психолог ліцею  долучилась  до відзначення цього дня, запропонувавши здобувачам освіти створити власні лепбуки на тему "Права дитини в Україні". У невимушеній формі дітки ознайомились зі своїми правами та обов'язками, ознайомилися з Конвенцією ООН щодо прав дітей, а також охоче переглянули і обговорими мультфільми, котрі стосуються даної тематики.

 

Міжнародний день людей з інвалідністю

      3 грудня відзначають Міжнародний день людей з інвалідністю . Звичайно, цей день не можна назвати святом, він покликаний привернути увагу до проблем людей з інвалідністю, особливими потребами захисту їхніх прав, гідності і благополуччя. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю.

     Життєва практика показує, що люди з інвалідністю можуть бути і стають повноцінними і високоефективними членами суспільства, відмінними фахівцями і навіть політиками, економістами, соціально активними і життєствердними людьми, які надихають багатьох, в тому числі і абсолютно здорових членів нашого суспільства.

Милосердя, чуйність, співчуття до слабших споконвіку були характерною рисою українського народу. Тому відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю – справедлива шана суспільства та нагадування всім про обов’язок перед інвалідами, що потребують захисту та підтримки у цей непростий час. Люди з інвалідністю – це не просто категорія людей. Це окремі життя. Окремі трагедії. Окремі людські надії на те, що все буде добре.

 

 

Тиждень толерантності     

      Згідно річного плану роботи школи на 2022-2023 навчальний рік, з метою відзначення Дня толерантності, сприяння інформованості учнів про зміст європейської цінності – толерантності, збільшення кількості людей, які її поділяють, удосконалення рівня розуміння терміну «толерантність» закладі, заохочення дітей до відповідальної громадянської позиції, в КЗ: «Ліцей №1 смт. Стрижавка» з 14 по 18 листопада пройшов Тиждень толерантності. 

     Основна мета заходів акції – формування у всіх учасників навчально-виховного процесу бажання і потреби вести здоровий спосіб життя, порядності, доброзичливих стосунків, почуття терпимості, ціннісного ставлення до людини, підвищення їх рівня правової культури, допомога тому хто її потребує, та подолання проявів насильства серед дітей та над дітьми. Практичний психолог також долучилась до акції, провівши інтерактивне заняття "Толерантний всесвіт побудуй"

 

 

Навчальний тренінг для педагогів "ПЕРША ПСИХОЛОГІЧНА ДОПОМОГА ПРИ КРИЗОВИХ СТАНАХ"

     На початку нового навчального року практичний психолог та соціальний педагог ліцею провели тренінг для педагогів закладу з метою навчання  надання першої психологічної допомоги у кризових ситуаціях; формування відчуття безпеки, зв'язку з іншими людьми, спокою і надії;  для сприяння доступу до соціальної, фізичної та емоційної підтримки; зміцнення віри в можливість допомогти собі та оточуючим.

     Педагоги дізналися про прийоми ППД для різних вікових категорій, охоче взяли  участь у відпрацюванні практичних навичок ППД та вправах для зняття емоційної напруги.

Дата: від до Скинути

Урок безпеки

Учні 6-А створювали колективні лепбуки "Безпека в Інтернеті" та відпрацьовували вміння роботи у команді.Крім того, кожен з них на уроці з психологом зумів  дослідити позитивні і негативні сторони Інтернету; засвоїти правила безпечної роботи в Інтернеті; розвивати логіку, кмітливість та креативність.

17:46 14.04.2024

Підсумки акції «16 днів проти насильства» – 2023

Прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. У світі постійно відбуваються війни, напади на людей, дискримінація та приниження. На жаль, і сьогодні це поширена проблема в українському суспільстві.

10:36 11.12.2023

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора