A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальний заклад "Ліцей №1 смт Стрижавка Вінницького району Вінницької області"

Дайджест подій

ДЕНЬ МИРУ

    Традиційно 21 вересня в Україні та й в у сьому світі відзначають Міжнародний день миру. Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба на сході країни.

   Про нашу спільну мету- жити у мирнім світі,  з учнями  8-Б та 6-А класу провела відповідні тематичні заняття Кучерук Н.О., практичний психолог ліцею.

 

ТИЖДЕНЬ ПСИХОЛОГІЇ

        З  24.04. по 28.04.2023 року у КЗ «Ліцей №1 смт Стрижавка»   пройшов Тиждень психології.

       В рамках  Тижня психології було проведено різноманітні цікаві заходи, творчі  акції  та завдання. Учні ліцею та педагоги були активними учасниками даних  заходів.  Вони  щодня знайомилися з цікавою інформацією психологічного змісту, що відповідала зазначеній темі дня.

        Це  допомогло їм  ближче познайомитись з незвичайною наукою психологією, пізнати себе, цікаво та з користю провести час.

   Необхідність проведення тижня психології очевидна. Предметний тиждень надає можливість познайомити школярів з наукою, що допомагає їм вивчити й зрозуміти внутрішній світ, що виникає в процесі взаємодії людини з навколишнім зовнішнім світом, у процесі активного відбиття цього світу.

        Проведення тижня психології має велике значення для підвищення психологічної культури, розуміння самого себе як особистості, усвідомлення свого місця серед людей, формування навичок рефлексії, навичок конструктивної взаємодії з навколишніми, розвиває критичне мислення та комунікативні здібності, упевненість у своїх діях, виховує культуру поведінки.

 

 

 

Всесвітній день здоров'я

    Здоровий спосіб життя - це концепція життєдіяльності людини, спрямована на поліпшення і збереження здоров'я за допомогою відповідного харчування, фізичної підготовки, морального настрою, і, безумовно, відмови від шкідливих звичок. В наш час здоровий спосіб життя – це популярний тренд сучасного світу.

    Найчастіше людина починає замислюватися про свій спосіб життя і здоров’я, коли з’являється хвороба чи тимчасові нездужання. Тому турбота про своє здоров’я не має бути проблемою, а повинна стати обов’язковою справою, стилем життя.  

   Іноді людині просто не вистачає імпульсу для того, щоб поміняти свій стиль життя і звички: багато хто навіть не уявляє, в який спосіб підійти до цього.

     У Всесвітній день здоров'я (07.04) практичний психолог ліцею разом з учнями  на інтерактивному заняття  обговорили таку важливу тему, як "Здоров’я –найдорогоцінніший здобуток природи" і дійшли висновку, що здоров'я потрібно  шанувати, не  витрачати, а  примножувати.

 

 

Права дитини  в Україні

    20 листопада - Міжнародний день прав дитини. Кожна дитина має право на освіту, право на здоров’я і належну медичну допомогу, право на ім’я та громадянство. Кожна дитина має право зростати у турботливому родинному середовищі та бути захищеною від жорстокого поводження та насильства.

    Психолог ліцею  долучилась  до відзначення цього дня, запропонувавши здобувачам освіти створити власні лепбуки на тему "Права дитини в Україні". У невимушеній формі дітки ознайомились зі своїми правами та обов'язками, ознайомилися з Конвенцією ООН щодо прав дітей, а також охоче переглянули і обговорими мультфільми, котрі стосуються даної тематики.

 

Міжнародний день людей з інвалідністю

      3 грудня відзначають Міжнародний день людей з інвалідністю . Звичайно, цей день не можна назвати святом, він покликаний привернути увагу до проблем людей з інвалідністю, особливими потребами захисту їхніх прав, гідності і благополуччя. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю.

     Життєва практика показує, що люди з інвалідністю можуть бути і стають повноцінними і високоефективними членами суспільства, відмінними фахівцями і навіть політиками, економістами, соціально активними і життєствердними людьми, які надихають багатьох, в тому числі і абсолютно здорових членів нашого суспільства.

Милосердя, чуйність, співчуття до слабших споконвіку були характерною рисою українського народу. Тому відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю – справедлива шана суспільства та нагадування всім про обов’язок перед інвалідами, що потребують захисту та підтримки у цей непростий час. Люди з інвалідністю – це не просто категорія людей. Це окремі життя. Окремі трагедії. Окремі людські надії на те, що все буде добре.

 

 

Тиждень толерантності     

      Згідно річного плану роботи школи на 2022-2023 навчальний рік, з метою відзначення Дня толерантності, сприяння інформованості учнів про зміст європейської цінності – толерантності, збільшення кількості людей, які її поділяють, удосконалення рівня розуміння терміну «толерантність» закладі, заохочення дітей до відповідальної громадянської позиції, в КЗ: «Ліцей №1 смт. Стрижавка» з 14 по 18 листопада пройшов Тиждень толерантності. 

     Основна мета заходів акції – формування у всіх учасників навчально-виховного процесу бажання і потреби вести здоровий спосіб життя, порядності, доброзичливих стосунків, почуття терпимості, ціннісного ставлення до людини, підвищення їх рівня правової культури, допомога тому хто її потребує, та подолання проявів насильства серед дітей та над дітьми. Практичний психолог також долучилась до акції, провівши інтерактивне заняття "Толерантний всесвіт побудуй"

 

 

Навчальний тренінг для педагогів "ПЕРША ПСИХОЛОГІЧНА ДОПОМОГА ПРИ КРИЗОВИХ СТАНАХ"

     На початку нового навчального року практичний психолог та соціальний педагог ліцею провели тренінг для педагогів закладу з метою навчання  надання першої психологічної допомоги у кризових ситуаціях; формування відчуття безпеки, зв'язку з іншими людьми, спокою і надії;  для сприяння доступу до соціальної, фізичної та емоційної підтримки; зміцнення віри в можливість допомогти собі та оточуючим.

     Педагоги дізналися про прийоми ППД для різних вікових категорій, охоче взяли  участь у відпрацюванні практичних навичок ППД та вправах для зняття емоційної напруги.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора