БЕПЕЧНИЙ ІНТЕРНЕТ: правила для підлітків
Цього року питання безпечного користування мережею Інтернет, особливо для дітей та підлітків, надзвичайно актуальне. Зокрема, ризик натрапити на фейки та контент, який не відповідає віку; інформацію, яка викликає сум, страх чи сильну тривогу; зіштовхнутися з небезпечною ситуацією в онлайні збільшується під час воєнного стану.
Тож, важливо навчати дітей, аби кожен і кожна, перебуваючи в онлайн-просторі, користувалися своїми цифровими правами та можливостями Інтернету безпечно.
Ось 10 правил про безпеку в Інтернеті для підлітків, які допоможуть захистити інформацію про себе в мережі та критично ставитися до новин і інших матеріалів.
Пропоную разом з Вашими підлітками перевірити, яких правил дотримуєтеся.
Безпека в мережі – це безпека і в реальному житті, тож, якщо виникає занепокоєння чи хвилювання через те, що сталося - важливо звернутися по допомогу:
зателефонувавши з мобільного до Національної гарячої лінії для дітей та молоді - 116 111; написавши в Телеграм: https://t.me/CHL116111 чи Інстаграм: childhotline_ua;
зателефонувавши з мобільного до урядової консультаційної лінії з питань безпеки дітей в Інтернеті – 1545 (далі обрати «3»);
через бот https://t.me/kiberpes_bot або чат-бот проєкту #stop_sexтинг (https:// stop-sexting.in.ua/chatbot).
Якщо трапилася небезпечна ситуація в Інтернеті і є переживання за власну безпеку - звертайтеся до поліції (за телефоном 102 або звернутися до відділку) чи кіберполіції (https://cyberpolice.gov.ua чи за телефоном 0 800 505 170).
Поскаржитися та протидіяти російській агресії в Інтернеті можна, долучившись до телеграм каналу: «StopRussia | MRIYA». Більше інформації: https://mriya.social